Agenda

Theaterkrant verzamelt alle premières van professionele (muziek)theater-, cabaret- en dansvoorstellingen in Nederland. We proberen daarvan zoveel mogelijk ook te recenseren. Mist u nog een voorstelling in de lijst? Het doorgeven van nieuwe producties of wijzigingen kan via info@theaterkrant.nl.

augustus 2018

Datum Voorstelling Genre Locatie
14/8 (di) - 22/8 (wo) Festival: Summer Dance Forever
Internationaal Theater Amsterdam, DeLaMar Theater, De Melkweg, Amsterdam
17/8 (vr) - 2/9 (zo) Festival: Parade Amsterdam
Martin Luther Kingpark, Amsterdam
20/8 (ma) null: Mirages & Miracles (NL Première)
van Adrien M, Claire B
Noorderzon, Groningen
21/8 (di) null: De blinden
van Josse de Pauw, LOD muziektheater, Theaterproductiehuis Zeelandia
Zeeland Nazomerfestival, Stadswallen Veere
21/8 (di) - 1/9 (za) Festival: Zeeland Nazomerfestival
van Theaterproductiehuis Zeelandia
Zeeland
22/8 (wo) null: Stork!
van Metropool Hengelo, Wilminktheater Enschede, Theaterhotel Almelo
voormalig Storkterrein, Hengelo
23/8 (do) null: Cuckoo (NL Première)
van Jaha Koo
Noorderzon, Groningen
23/8 (do) null: Nassim (NL Première)
van Nassim Soleimanpour
Noorderzon, Groningen
23/8 (do) - 2/9 (zo) Festival: Noorderzon Performing Arts Festival
Groningen
23/8 (do) - 26/8 (zo) Festival: Spoffin 2018 Nee
Amersfoort
23/8 (do) null: Trigger of Happiness (NL Première)
van Ana Borralho & João Galante
Noorderzon, Groningen
23/8 (do) null: Winterreise
van Niek Kortekaas, Theaterproductiehuis Zeelandia
Zeeland Nazomerfestival, Fort Ellewoutsdijk
24/8 (vr) null: Carillon – the flight of time
van Kitonb
Cultura Nova, Festivalplein, Heerlen
24/8 (vr) null: Concert (NL Première)
van Colin Dunne
Noorderzon, Groningen
24/8 (vr) - 2/9 (zo) Festival: Cultura Nova
Heerlen
24/8 (vr) null: De Beer
van Jori Hermsen Producties
Festival Spoffin, Zorgresidence Het Seminarie
, Amersfoort
24/8 (vr) null: El mar de noche (NL Première)
van Guillermo Cacace
Noorderzon, Groningen
24/8 (vr) null: Inoah (NL Première)
van Bruno Beltrão, Grupo de Rua
Noorderzon, Groningen
24/8 (vr) null: Unforetold (NL Première)
van Sarah Vanhee
Noorderzon, Groningen
24/8 (vr) null: Zauberflöte requiem
van Holland Opera
Werkspoorkathedraal, Utrecht
25/8 (za) null: Carmina Burana
van La Fura dels Baus, Philharmonie Zuidnederland
Cultura Nova, Zandgroeve Beaujean, Heerlen
25/8 (za) null: Emma
van Toneelgroep Maastricht
Festival Cultura Nova, Emma Schoenfabriek, Brunssum
25/8 (za) null: Feest
van MAAS TD
Maaspodium, Rotterdam
25/8 (za) null: Invisible (NL Première)
van Kabinet K
Cultura Nova, Heerlen
25/8 (za) - 23/9 (zo) Festival: Over de Plas festival
van Hotel Buiten en Over het IJ
Sloterstrand, Amsterdam
26/8 (zo) null: Funny Games (NL Première)
van Anthony Jeselnik
Melkweg, Amsterdam
26/8 (zo) Debat: Paradisodebat
Paradiso, Amsterdam
26/8 (zo) null: STIL.de beeldentuin
van Hoge Fronten/Lieke Benders
Cultura Nova, Superstudios, Heerlen
27/8 (ma) null: Girl Song (NL Première)
van United Fall
Noorderzon, Groningen
27/8 (ma) null: I haven’t begun to live yet (NL Première)
van Knam Theatre
Noorderzon, Groningen
27/8 (ma) null: One Million People And Me
van Veerle van Overloop
Noorderzon, Groningen
27/8 (ma) null: The Money (NL Première)
van Kaleider
Noorderzon, Groningen
28/8 (di) null: Dans l’atelier (NL Première)
van TOF Théâtre
Noorderzon, Groningen
28/8 (di) null: Ghosts 2.0 (NL Première)
van Théâtre du Rêve Expérimental / Wang Chong
Noorderzon, Groningen
28/8 (di) null: Glitch (NL Première)
van Johan Wellton
Noorderzon, Groningen
28/8 (di) null: Note on Immortality
van Nora & Anna Luka
Theaterfestival de Parade, Amsterdam
28/8 (di) null: Split (NL Première)
van Lucy Guerin Inc
Noorderzon, Groningen
29/8 (wo) null: Lightyear Zero
van Collectief Klaplong
Theaterfestival de Parade, Amsterdam
29/8 (wo) null: The Human Dance Nee
van playField
Cultura Nova, 't Loon, Heerlen
30/8 (do) null: Rooman (NL Première)
van Fleur Elise Noble
Noorderzon, Groningen
30/8 (do) null: Seven (NL Première)
van Soweto Skeleton Movers
Noorderzon, Groningen
30/8 (do) null: Shaboom! (NL Première)
van Silky Shoemaker, Paul Soileau & Lex Vaughn
Noorderzon, Groningen
30/8 (do) null: Tú Amarás (NL Première)
van Teatro Bonobo
Noorderzon, Groningen
31/8 (vr) null: Fassbinder towards: In einem Jahr mit 13 Monden
van Club Guy & Roni’s Poetic Disasters Club
Noorderzon, Groningen
31/8 (vr) null: Tuesday: All That is Solid Melts Into Air (NL Première)
van Cláudia Dias & Luca Bellezze
Noorderzon, Groningen
31/8 (vr) - 1/9 (za) Festival: Wilhelmina Huiskamerfestival
Festivalcentrum De Figurantenbar, Amsterdam

september 2018

Datum Voorstelling Genre Locatie
1/9 (za) Festival: 1STAGE!
van Future in Dance
Nieuwe Luxor Theater, Rotterdam
1/9 (za) null: De Rally Nee
van Bad van Marie, Corrosia
Reigers Inn, Almere
6/9 (do) - 16/9 (zo) Festival: Amsterdam Fringe Festival
Amsterdam
6/9 (do) null: Duality in Unisono
van 2U, ISH Dance Collective
Amsterdam Fringe, Het Amsterdams Theaterhuis
7/9 (vr) null: Danslokaal 6
van Jocic, Berger Myhre, Hoang / Conny Janssen Danst
Studio Conny Janssen danst, Rotterdam
7/9 (vr) null: Emotional Porn – Exhibition of the Self
van Keren Rosenberg & Tony Markus Sacharias
Amsterdam Fringe, Dansmakers Podium, Amsterdam
7/9 (vr) null: Hin und Her
van ’t Barre Land, Tijdelijke Samenscholing en Co
Theater Frascati, Amsterdam
7/9 (vr) null: Zauberflöte
van De Nationale Opera
Nationale Opera & Ballet, Amsterdam
8/9 (za) null: De affaire Vermaning
van Peergroup
Land van familie Sikken, Hoogersmilde
8/9 (za) null: Die Zauberflöte Nee
van The Fat Lady
Parc Broekhuizen, Leersum
8/9 (za) null: Gala met uitreiking Alexandra Radiusprijs
van Het Nationale Ballet
Nationale Opera & Ballet, Amsterdam
8/9 (za) - 15/9 (za) Festival: Internationaal Vocalisten Concours
's-Hertogenbosch
8/9 (za) null: Waanzee – Rosa’s Rock Outfit Nee
van Rosa Ensemble
Gaudeamus Saturday Night, TivoliVredenburg, Utrecht
9/9 (zo) - 14/10 (zo) Tentoonstelling: The Third Space – Krisztina de Châtel
van Bureau Europa, Nederlandse Dansdagen, Krisztina de Châtel
Bureau Europa, Maastricht
11/9 (di) - 21/9 (vr) Festival: Kikker kiest
van Theater Kikker
Theater Kikker, Utrecht
11/9 (di) null: The Mountain
van Arash Parvin
Amsterdam Fringe, Perdu, Amsterdam
11/9 (di) null: The New Classics
van Het Nationale Ballet, Jerome Robbins, Alexei Ratmansky, Wayne McGregor
Nationale Opera & Ballet, Amsterdam
13/9 (do) null: Manes
van La Fura dels Baus
Parktheater, Eindhoven
14/9 (vr) null: De vrouw
van Orkater, Lars Doberman
Toneelschuur, Haarlem
14/9 (vr) null: Kus de regen, een wedergeboorte
van Ensemble Michamix, Toneelgroep Maastricht
Musica Sacra Maastricht festival
14/9 (vr) null: Lucelle
van Theater Kwast
Amsterdam Museum
14/9 (vr) null: Moderne meisjes Nee
van Introdans en Het Gelders Orkest
Stadstheater Arnhem
15/9 (za) null: Caro (5+)
van De Efteling, Stanley Burleson
De Efteling, Kaatsheuvel
15/9 (za) null: Het verhaal van het verhaal (8+)
van Theater Artemis, Het Zuidelijk Toneel
Theaters Tilburg
15/9 (za) null: Over grenzen
van Stichting Maastrichtse Componisten, VIA ZUID
Musica Sacra Maastricht festival
16/9 (zo) Evenement: Jeugdtheaterdag voor professionals / Staat van het Jeugdtheater
NTF Jong, De Krakeling, Amsterdam
16/9 (zo) null: Kikker en de vallende ster
van Theater Terra
De Meervaart, Amsterdam
16/9 (zo) null: The Mountaintop Nee
van De Meervaart i.s.m. Senf Theaterpartners en Studio Dubbelagent
De Meervaart, Amsterdam
18/9 (di) null: Trois grandes fugues (NL Première)
van Ballet de L'Opéra de Lyon, Lucinda Childs, Maguy Marin, Anne Teresa De Keersmaeker
Internationaal Theater Amsterdam
19/9 (wo) null: Dark Numbers
van Tea Tupajić, Frascati Producties in coproductie met Veem House for Performance
Theater Frascati, Amsterdam
20/9 (do) null: All Inclusive
van Julian Hetzel, CAMPO, Frascati Producties
Frascati Theater, Amsterdam
20/9 (do) null: De vier heemskinderen (7+) Nee
van Toneelgroep Maastricht
Musica Sacra, Theater de Bordenhal, Maastricht
20/9 (do) null: Judas
van Senf Theaterpartners, Kik Productions, Jelle Kuiper Producties
De Meervaart, Amsterdam
20/9 (do) null: Morgen werd alles anders
van Yinka Kuitenbrouwer, Frascati Producties
Theater Frascati, Amsterdam
20/9 (do) null: My Heart Into My Mouth Nee
van Espen Hjort, Het Huis Utrecht ism Theater Utrecht
Het Huis Utrecht
20/9 (do) null: Stil de tijd
van Matzer Theaterproducties
Verkadefabriek, 's-Hertogenbosch
20/9 (do) null: Welstaat
van Kameroperahuis
Frederiksoord
20/9 (do) null: WHITE [Ariane]
van ARIAH LESTER (Lester Arias), Frascati Producties
Frascati Theater, Amsterdam
21/9 (vr) - 23/9 (zo) Festival: Jan Brandts Buys Festival
van Stichting 401NederlandseOperas
Zutphen
21/9 (vr) null: Under the Horizon Nee
van Huang Yi, Nederlands Kamerkoor, Taipei Performing Arts Center
Stadsschouwburg Utrecht
22/9 (za) null: A Fucked Up Evening with Trailer Park Boys (NL Première)
van Mike Clattenburg
RAI Theater, Amsterdam
22/9 (za) null: De knettergekke wereld achter het raam
van De Toneelmakerij, Trouble Man
De Krakeling, Amsterdam
22/9 (za) - 30/9 (zo) Festival: ExploreZ Festival Nee
van ZID Theater en Caravan Next
Amsterdam
23/9 (zo) null: De Kleine Zeemeermin De Musical Nee
van Van Hoorne Entertainment
Theater de Stoep, Spijkenisse
23/9 (zo) null: Driving Miss Daisy
van Stichting (Inter)nationale Producties
Singer theater, Laren
23/9 (zo) null: Mamma Mia!
van Stage Entertainment Nederland
Beatrix Theater Utrecht
24/9 (ma) null: KIDS (12+) Nee
van Theater Sonnevanck, Toneelgroep Oostpool
Trailervoorstelling
24/9 (ma) null: Kunst en Kitsch
van Jon van Eerd
Schouwburg Amstelveen
25/9 (di) null: De grens Nee
van Stichting Leonore, Opera Zuid en Via Zuid
Theater Kerkrade
26/9 (wo) null: The Big One
van Flip Noorman
Theater Walhalla, Rotterdam
26/9 (wo) null: The great cities under the moon (NL Première)
van Odin Teatret
ExploreZ, Theater Meervaart, Amsterdam
27/9 (do) null: Saisonnier
van Nederlands Dans Theater 1
Zuiderstrandtheater, Den Haag
28/9 (vr) null: Als vrouwen vrienden zijn Nee
van Hannah van Wieringen, Bellevue Lunchtheatervoorstelling
Theater Bellevue, Amsterdam
28/9 (vr) null: Cirkopolis (NL Première)
van Cirque Éloize
Carré, Amsterdam
1 2 3