Ruurd en Agnes werken allebei bij Technic Solutions, zo’n hypermodern bedrijf waar alle functies Engelstalig en volkomen onbegrijpelijk zijn, en de hiërarchie moordend. Ruurd heeft een belangrijke seniorfunctie, en is bovendien boomer, Agnes werkt bij HR (voorheen personeelszaken) en behoort tot de millennials. Over die twee werknemers en vooral over de generaties waartoe ze behoren, heeft Het Zuidelijk Toneel de Parade-voorstelling Boomer Galore gemaakt.

Silke van Kamp regisseerde en schreef samen met de acteurs Gillis Biesheuvel en Eline Haan de tekst. Boomer versus millennial, een clash die in dit geval wordt uitgevochten in de boksring. Met het publiek uiteindelijk als de jury, want tussen alle oordelen en vooroordelen die tussen deze generaties heen en weer vliegen, moet er een winnaar komen.

Wie is nu aan zet? Zijn dat nog steeds de boomers, die deze welvarende maatschappij hebben opgebouwd en van allerlei vrijheden hebben voorzien? Of is dat de generatie van dertigplussers die daarvan ten volle profiteert, maar totaal anders in het leven staat – onzekerder, kwetsbaarder, meer gericht op het eigen welzijn?

De voorstelling begint als Agnes meedeelt bij Technic Solutions te stoppen: zij heeft behoefte aan een lange retraite op Bali – ze wil bij zichzelf inchecken, zeg maar. Ruurd begrijpt dat niet: hij ziet haar als zijn opvolger, en vindt dat ze alle kansen om hogerop te komen moet pakken.

Compleet met bokshandschoenen en een elektronisch scorebord ontstaat een verbaal gevecht tussen deze twee nogal clichématig uitvergrote personages. Dat is soms leuk, vooral omdat van Van Kamp het personage Ruurd in zijn boomer-tekst origineel laat tekeergaan. Als het woord ‘onveilig’ valt, ontploft Biesheuvel bijna.

Tussen de rondes door bepaalt het publiek bij handopsteking wie de punten krijgt, waarbij Eline Haan als Agnes haar vrouwelijke charme inzet om een paar mensen op de eerste rij voor zich te winnen. Knap geschreven is de scène waarin de twee bakkeleien over de taalkundige problemen rond de diverse voornaamwoorden. Zo zitten er voldoende knipogen in deze voorstelling over een interessant, maar ook te vet aangezet onderwerp. Ruurd gaat met pensioen, Agnes zal ongetwijfeld flexwerker op Bali worden. Zo zal het gaan.

Foto: Sofie Knijff