Hoe breng ik in kaart wat ik in huis heb? Hoe organiseer ik het eenvoudig? En wat komt er bij kijken als ik het wil delen met anderen, zoals collega’s, onderzoekers, andere makers of publiek? Rond deze vragen organiseert Podiumkunst.net dit voorjaar weer een Archieftraject, deze keer speciaal voor makers, collectieven en organisaties uit de podiumkunsten.

Tijdens de komende editie van het archieftraject kan een groep van vier tot zes deelnemers uit de podiumkunsten gedurende vier maanden aan de slag met hun archieven. Centraal staat het goed bewaren én beschikbaar stellen van artistiek werk. Daarbij hoort ook het documenteren en bewaren van materiaal van het maakproces.

Het traject wil de nieuwe deelnemers gaan uitdagen om na te denken over manieren waarop beschikbare materialen ingezet kunnen worden, bijvoorbeeld als contextmateriaal of als on demand content op de website. Een archief kan de impact van een maker zichtbaarder maken, kennis en expertise delen of dienen als inhoud voor storytelling wie jij als instelling/maker bent.

De bijeenkomsten van de editie van 2025 zijn in Utrecht. Voor de tijdsinvestering van ongeveer 80 uur per deelnemer is er een financiële tegemoetkoming van 1750 euro voorzien. Wil jij deelnemen aan dit innovatieve traject? Aanmelden kan nog tot 16 januari via Podiumkunst.net

Het Loket
Heb je nou (nog) geen tijd om de diepgang van jouw archief te ontdekken en te organiseren? Makers, gezelschappen, orkesten, festivals en zzp-ers binnen theater, dans en muziek kunnen via Het Loket van Podiumkunst.net al hun archief-vragen stellen. Het Loket geeft gericht antwoord en helpt de vragensteller op weg hun archief goed te bewaren, bruikbaar te maken en online beschikbaar te stellen.

Foto: Archief Scapino Ballet door Salih Kilic