In een uitgebreide reconstructie van NRC blijkt dat ITA intern heeft laten weten dat medewerkers die zich schuldig hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag, niet geschorst of ontslagen zullen worden. De krant is in het bezit van een geluidsopname van een ingelaste personeelsbijeenkomst op 9 juli, waarin de resultaten van twee recente onderzoeken naar sociale veiligheid worden gedeeld. (meer…)
Een medewerker van Toneelgroep Oostpool is door vier voormalige collega’s beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag. Dat schreef Trouw gisteren in een artikel over de MeToo-aanpak in de Nederlandse theaterwereld. De krant noemt geen namen.
In het Trouwartikel meldt Michiel Nannen, sinds een half jaar zakelijk leider bij Oostpool, dat vier personen op 18 maart een brief hebben gestuurd naar de raad van toezicht van het gezelschap. Ze doen daarin een melding over grensoverschrijdend gedrag tussen 2011 en 2015. De briefschrijvers waren toen stagiair of hadden een tijdelijk contract.
De raad van toezicht en de directie nemen de zaak volgens Nannen zeer serieus. Het gezelschap heeft een extern bureau in de arm genomen voor een onafhankelijk onderzoek. Dat gaat nu eerst een feitenonderzoek doen. De directie heeft de indieners laten weten eventuele adviezen van het bureau te zullen opvolgen.
Worstel je met een ervaring van (seksuele) intimidatie, machtsmisbruik, agressie of geweld in de sector? Neem contact op met de vertrouwenspersonen van Mores.online, het meldpunt voor ongewenste omgangsvormen in podiumkunsten-, televisie- en filmsector.
Foto: Hans Broekhuizen












Wie zou het zijn?
Dapper dat ze aan de bel trokken. Medewerkers van Internationaal Theater Amsterdam durven niets te zeggen, omdat ze bang zijn hun (loop)baan te verliezen. Er is lange tijd sprake van grensoverschrijdend leiderschap, het gemeenschapsgeld wordt gebruikt voor ziekte- en juridische kosten.