Cees Langeveld is aangesteld als interim-directeur van DeLaMar. Langeveld vervangt Andreas Fleischmann, die deze zomer zijn vertrek aankondigde. Intussen start de zoektocht naar een nieuwe directeur, die Fleischmann op de lange termijn vervangt. (meer…)
Acteur Cees Geel is dinsdagochtend op 61-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van een hartstilstand. Dat meldt zijn management namens zijn familie aan persbureau ANP. Geel is bekend van tientallen series, films en theatervoorstellingen.
Cees Geel (1965, Schagen) brak in 2004 bij het grote publiek door met zijn hoofdrol in de film Simon van regisseur Eddy Terstall. Hij speelde een hasjdealer die nog maar een paar maanden te leven heeft nadat bij hem kanker is vastgesteld. Hij werd ervoor beloond met een Gouden Kalf voor Beste Acteur. De film was destijds de Nederlandse inzending voor de Oscars.
In het theater was Geel onder meer te zien in Hij Gelooft in mij, Heren van de thee en Knielen op een bed violen. Voor zijn rol van Porthos in de musical 3 Musketiers won hij in 2003 een Musical Award.
Eddy Terstall herinnert zich Geel tegenover nieuwssite Nu.nl als een ‘intens mens, een intense vriend en een intense acteur. Hij was in zijn spel heel toegewijd en charismatisch.’ Ook acteur Marcel Hensema koestert dierbare herinneringen aan de draaiperiode van Simon, waarin zij beiden ruim twintig jaar geleden speelden. ‘Die film was ons allebei ontzettend dierbaar en heeft voor ons allebei heel veel betekend. Hij heeft met Simon een prachtige, legendarische rol neergezet. Zijn personage was herkenbaar en troostrijk voor zoveel mensen.’
Jarenlang was Cees Geel een vaste stem van zender RTL 5, en verzorgde hij onder andere de voice-over van verschillende programma’s, waaronder De Slechtste Chauffeur van Nederland. Hij was een van de vaste acteurs bij het kinderprogramma Het Klokhuis. Recent was hij nog te zien in de ziekenhuisserie Dag & nacht.
Geel speelde vanaf 2016 in de serie Flikken Rotterdam de rol van rechercheur Stan Vroom. De opnames voor het laatste seizoen van de serie werden onlangs afgerond. ‘We hadden twee weken geleden de laatste draaidag’, zei zijn collega en regisseur Martin Schwab dinsdagavond in radioprogramma Met het Oog op Morgen. Schwab noemde Geel een ‘goede, markante, eigenwijze en eigenzinnige acteur.’ Dat leidde soms tot botsingen op de set. ‘Maar dan moest ik hem in de edit toch gelijk geven dat hij de juiste keuzes had gemaakt. Hij was niet altijd makkelijk te kneden, maar luisterde wel. Al kon hij soms weerbarstig zijn. Geel had een robuuste aanwezigheid.’
Op het moment dat Geels overlijden bekend werd, was Schwab toevallig met een groep van Flikken uit eten in Rotterdam. ‘Het is een enorm hechte familie. We zijn allemaal enorm van slag van het nieuws.’
Foto: Marlies Wessels ANP













