Theaterkrant logo
  • Home
  • Nieuws
    • Nieuws
    • Opinie
  • Recensies
    • Keuze van de criticus
    • Bejubeld
    • Omstreden
  • Magazine
    • Artikelen
    • Abonneren
    • Verkooppunten
    • Adverteren
  • Vacatures
    • Alle vacatures
    • Voeg vacature toe
    • Prikbord
  • Podcasts
  • Meer
    • Over Theaterkrant
    • Dossiers
    • Premièrelijst
    • Medewerkers
    • Contact
    • Prikbord
    • Nieuwsbrief
    • Stichting BPN
    • Adverteren
  • Inloggen

Nederlands Theater Festival 2024

1 Jeugdtheater Toneel Er rent een berg voorbij (8+) - Feikes Huis / Plankton 19 september 2024
Hoe maak je jeugdtheater over platentektoniek? In hun tweede project onder de naam ‘Plankton’ vatten objecttheatermakers Hendrik Kegels en Sonja van Ojen de geschiedenis van onze planeet samen in een voorstelling van ruim een uur. Er rent een berg voorbij was al voor de officiële première genomineerd voor de BNG Theaterprijs 2024.

(meer…)

Nieuws ‘Help, Helikopterouders!’ wint Podiumkids Publieksprijs 2024 17 september 2024

Theatergezelschap Het Laagland heeft de Podiumkids Publieksprijs gewonnen met de voorstelling Help, Helikopterouders! Dit werd op 14 september bekend gemaakt bij het Jeugdtheatergala in Theater de Krakeling in Amsterdam. (meer…)

Nieuws Tweede Theo d’Or voor Maria Kraakman 15 september 2024

Maria Kraakman, Sharlee Daantje en Princess Isatu Hassan Bangura zijn de winnaars van de Theo d’Ors van 2024, de prijzen voor de meest indrukwekkende acteerprestaties van het afgelopen seizoen. Dat maakte de VSCD Toneeljury vanavond bekend op het Gala van het Nederlands Theater. (meer…)

1 Lezing ‘Angelsaksische wisselwerking tussen vrije en gesubsidieerde sector kan ook hier een oplossing zijn’ 12 september 2024

Hoe betrek je een breed en divers publiek in het maakproces van een nieuwe voorstelling? Rond deze vraag organiseerden het Nederlands Theater festival en MusiclMakers afgelopen vrijdag een gezamenlijk gesprek voor professionals. Teunkie van der Sluis, Head of Artistic Development van het Young Vic Theater in London, hield er een pleidooi voor een intensievere samenwerking tussen de vrije en gesubsidieerde theatersector. (meer…)

Statement Mina Etemad: ‘Ik schrijf om werelden te scheppen waar dialogen ontstaan’ 8 september 2024

Als onderdeel van het debat Naar een faire theaterkritiek op NTF Pro, vertelde theaterjournalist Mina Etemad (Theaterkrant, de Volkskrant) hoe ze tijdens het schrijven de aanwezigheid voelt van haar lezers, de makers en zichzelf. ‘Ik vrees dat de enigen die over tien jaar nog wat van mijn woorden weten, de makers zijn over wie ik schreef.’ (meer…)

Verslag ‘We moeten ons horende, ziende en lopende publiek een beetje opvoeden’ 8 september 2024

In Toegankelijkheid: samenwerking met/zonder beperking op NTF Pro gingen panelleden afgelopen donderdag met elkaar in gesprek over toegankelijkheid in het theater. Vorig jaar werd er gesproken over de toegankelijkheid van theaterzalen en volgend jaar volgt er een gesprek over het bereiken van publiek. Vandaag gaat het over de samenwerkingen tussen makers met en zonder beperking. (meer…)

Verslag Nino Haratischwili: ‘Door terug te kijken begrijp ik het heden beter’ 8 september 2024

Tijdens The State Of The World, waarin een internationale kunstenaar geïnterviewd wordt, reflecteerde de Georgisch-Duitse toneelschrijver, -regisseur en bestsellerauteur Nino Haratischwili op de situatie in Georgië, de rol van de kunsten in het gespannen politieke klimaat en verschillen tussen West- en Oost-Europa. (meer…)

Verslag Een archief als fundament voor de toekomst. Over archivering van het niet-tastbare 8 september 2024

‘Een archief is het fundament voor de toekomst én is van belang voor besef van onze theaterhistorie.’ Dit zei regisseur en voormalig artistiek leider van diverse toneelgezelschappen Hans Croiset tijdens een bijeenkomst over de noodzaak van het archiveren van toneel. (meer…)

Nieuws Sue-Ann Bel en Hali Neto winnen de BNG Bank Theaterprijs 2024 7 september 2024

Theatermakers Sue-Ann Bel en Hali Neto hebben de BNG Bank Theaterprijs 2024 ter waarde van 45 duizend euro gewonnen voor de voorstelling Let’s Go Barbie van Maas theater en dans. Dat werd gisteren bekendgemaakt in Theater Bellevue tijdens het Nederlands Theater Festival. Het bedrag kan worden gebruikt om de voorstelling te hernemen of ter investering in een nieuwe productie. (meer…)

Verslag Staat van het Theater 2024 werd een unanieme cri de cœur voor meer solidariteit en verduurzaming 6 september 2024

Het nieuwe theaterseizoen werd gisteren traditiegetrouw geopend met de Staat van het Theater. De prestigieuze openingsspeech van het Nederlands Theater Festival vond voor de derde keer plaats in de Kleine Komedie in Amsterdam. (meer…)

    Theaterkrant

    Nieuws & Opinie

    Nieuws
    Opinie
    Reportage
    Aankondiging
    Achtergrond

    Recensies

    Cabaret
    Circustheater
    Dans
    Jeugdtheater
    Kleinkunst
    Mime
    Musical
    Muziektheater
    Opera
    Performance
    Toneel

    Dossiers

    DeClaus Theatertekstkritiek
    Theaterboek
    Fair Practice Code
    Betere praktijken
    Diversiteit
    Alle Dossiers

    Podcasts

    Podcastrecensie
    Criticitafel
    Kritiek op Kritiek
    Reportage

    Vacatures

    Alle vacatures
    Vacature toevoegen
    Prikbord

    Meer

    Over Theaterkrant.nl
    Contact
    Stichting BPN
    Theaterkrant Magazine
    Premièrelijst
    Laatste reacties
    Medewerkers
    Nieuwsbrief
    Adverteren
    facebook twitter
    © Theaterkrant 2012-2026

    Return to top of page

    Copyright © 2026 · Genesis Framework · WordPress · Log in

    • Home
    • Nieuws
      ▼
      • Nieuws
      • Opinie
    • Recensies
      ▼
      • Keuze van de criticus
      • Bejubeld
      • Omstreden
    • Magazine
      ▼
      • Artikelen
      • Abonneren
      • Verkooppunten
      • Adverteren
    • Vacatures
      ▼
      • Alle vacatures
      • Voeg vacature toe
      • Prikbord
    • Podcasts
    • Meer
      ▼
      • Over Theaterkrant
      • Dossiers
      • Premièrelijst
      • Medewerkers
      • Contact
      • Prikbord
      • Nieuwsbrief
      • Stichting BPN
      • Adverteren
    • Inloggen

    We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze site zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van deze site, gaan we er vanuit dat je ermee instemt.